Her Şey İnanmakla Başlar...

GİRİŞİMCİ ÇOCUK ATÖLYESİ


Liyakat Derneği'nin çocuk girişimcilere yol haritası sunmak için 2015 yılından beri düzenlediği sürdürülebilir projesi “LİYAKAT Girişimci Çocuk Atölyesi” bu yıl İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda gerçekleşti. 
“Girişimcilik, Sosyal Girişimcilik, Motivasyon ve Takım Olma Becerisi” konularının anlatıldığı etkinliği İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları ve Balçova Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri dikkatle dinledi. Etkinliğin ikinci bölümünde ise kendi girişimcilik projelerini üreten çocuklar, yarışma ve oyunlarla keyiflerini katladı. Prof. Dr. Eriş, çocukların ve girişimcilerin en büyük ortak özelliğinin “fikir üretmek” olduğunu vurgulayarak “Çocuklara yapılan her katkı, geleceğimize yapılan yatırım demek. Bu doğrultuda girişimcilik fikrini çocuklarda yeşertmek, girişimcilik potansiyellerini açığa çıkarmak için çabalıyoruz. Yeter ki fikir üretsinler, risk alsınlar, inovasyona açık ve özgüvenli olsunlar. Onlara güvenimiz sonsuz” dedi. 
İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları Kurucu Temsilcisi Esra Sandalcı Adam da öğrencilerine küçük yaştan itibaren girişimci bakış açısı ve ruhu kazandırmayı önemsediklerini, girişimci ve sosyal bireyler yetiştirmeyi kendilerine hedef belirlediklerini belirterek “Bu kavramları onlara benimsetmede bu tarz projelerin çok önemli olduğuna inanıyoruz. LİYAKAT Derneği’ne iş birlikleri için çok teşekkür ederiz” dedi. LİYAKAT Başkanı Berkay Eskinazi de “Girişimcilik kavramı değişim yaşıyor. Dünün girişimcileri ile bugünün girişimcileri arasında fark var. Bu değişimi yakalayacak olanların başında çocuklar geliyor. Onlara bu yolda ışık tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz teşekkür ederiz”