Her Şey İnanmakla Başlar...

Çocuk Büyüsün Diye


Kurulduğu günden itibaren girişimciliği desteklemeyi, sosyo – kültürel alt yapılara hizmet sunmayı ilke edinen LİYAKAT Derneği sosyal sorumluluk bilinci içinde gençlerin ve kadınların gelişimine katkı sağlayan projelerine bir yenisini daha ekledi: ÇOCUK BÜYÜSÜN DİYE… BİZ DEĞİLSEK KİM? ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine katkı sağlamak amacıyla, EÇEV yararına iki aşamalı olarak Çocuk Büyüsün Diye. Biz Değilsek Kim? Şimdİ Değilse Ne Zaman? projesi kapsamında üyelerimizden oluşan oyuncu kadromuzla “Sığınamayanlar” tiyatro oyununu sahnelenmiştir.

Gençlerin ve kadınların hayatında farkındalık yaratmak, girişimlerini desteklemek, girişimciliğe öncü olabilmek, yaşadığı şehre, ülkeye, dünyaya toplumsal, sosyal ve ekonomik alanlarda artı değer katmak amacıyla kurulan LİYAKAT Derneği iki aşamalı olarak hazırladığı “ÇOCUK BÜYÜSÜN DİYE” Projesi ile uzun soluklu bir sosyal sorumluluk organizasyonuna imza attı.

Ayça ÜZÜM tarafından yazılan, Sibel ERDENK’in yönettiği ve sığınma evinde bir araya gelen şiddet mağduru 4 kadının hikayesinin anlatıldığı “SIĞINAMAYANLAR” tiyatro eseri LİYAKAT üyeleri Liz SARDA, Yeşim GENCER, Sela HABİF, Özlem AKDAŞ ve tiyatro sanatçısı Yusuf NEBİOĞLU tarafından 18 Nisan 2013 Perşembe akşamı saat 20.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi…

İki aşamalı planlanan birincisi aşaması olan bu geceden elde edilen gelir LİYAKAT Derneği tarafından çocuklara, gençlere ve kadınlara yeni bir eğitim imkanı sunulması amacıyla EÇEV – Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na bağışlanmıştır.